Ozdobienie ogrodu figurami może spowodować, że zamieni on się w bajkową krainę wypełnioną dziwnymi stworzeniami

Nie ma znaczenia czy posiadamy jedynie niewielką działkę czy ogromny ogród, każdy z nas pragnie ozdobić swój skrawek ziemi tak, by prezentował się jak najlepiej. Aktualnie można wybierać spośród tak dużej liczby dekoracji, że na pewno każdy znajdzie coś ciekawego.

figura ogrodowa
Napisał: Waldemar Jan
Na podstawie: http://www.flickr.com

Niesłychanie spopularyzowaną dekoracją są figury ogrodowe. W przeszłości kojarzone były przede wszystkim z barwnymi krasnalami, które właściciele wystawiali na swoich posesjach, lecz obecnie sklepy mają w ofercie przeróżne figurki, które momentalnie zamienią naszą działkę w fantastyczną krainę. Oczywiście, jeśli komuś nie przypadły do gustu figury ogrodowe, to zawsze może kupić przykładowo szykowne donice, oczko wodne albo niebanalne meble ogrodowe. Gdy zajrzymy do sieci, to dowiemy się, jak wielki wybór aktualnie posiadamy, jeśli chodzi o ozdabianie naszej posesji. Niektórzy wybierają kupienie figurek związanych z wiarą, mogą to być na ten przykład postaci świętych lub aniołów. Ostatnio staje się to coraz bardziej popularne. Znakomicie pasują one do ogrodu i są świetnym dopełnieniem kolorowych roślin ozdobnych (więcej na tej stronie).

Trzeba zaznaczyć, iż dzisiejsze figury ogrodowe tworzone są z solidnych oraz trwałych materiałów, więc nie powinniśmy się obawiać, iż woda czy mróz spowodują, że nasze cudowne figury zostaną zdewastowane. Niektóre z nich są z cementu, a inne ze sztucznych kamieni. Wydaje się, że nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o kształt tych figur. Są salony, gdzie nabędziemy figury zwierząt czy buddy. Oczywiście wciąż dostępne są tradycyjne krasnale, do których dołączyły aktualnie trolle, gnomy i inne rozmaite fantazyjne stwory. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Współczesne meble do ogrodu są całkowicie inne aniżeli kiedyś. Bez jakiegokolwiek kłopotu zakupimy pięknie zdobione ławki lub rzeźbione kamienne stoliki. Pasjonaci medytacji mogą kupić figury ogrodowe przelewające wodę i wpatrywać się w nie godzinami, doskonale się przy tym rozluźniając (informacje).

Dobrze będzie jednakże pamiętać, że pretensjonalność może okazać się szkodliwa dla wizerunku naszego ogrodu. Za dużo takich figur zepsuje wygląd ogrodu albo go po prostu zabałagani. Nierzadko właściwym wyjściem stanie się znalezienie fachowca, który pomoże wybrać odpowiednie dekoracje na działkę i ustawi je w taki sposób, że wszystko będzie do siebie pasować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-22 16:15:22