Kwiaty wymagają pielęgnacji

Kiedy kochamy, kiedy dookoła nas jest zielono, to z pewnością musimy dołożyć wielu starań, by w naszym otoczeniu znajdowało się jak najwięcej krzewów i roślin. Jednak zanim przystąpimy do ich siania, to trzeba najpierw się wywiedzieć, jakie środowisko będzie dla nich najlepsze, tak żeby posiadały jak najlepsze warunki na wzrost.


Storczyk
Napisał: Thor Thorsson1
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli masz ideę na zakładanie ogrodów, koniecznie musisz rozważyć, jakie rośliny pragnie uprawiać.
Zrezygnujmy z plastikowych doniczek. Do tej pory używaliśmy plastikowych doniczek, ale co trochę musieliśmy przekładać z nich rośliny, lub kłóciło się to z naszym ekologicznym stylem życia? Na pewno świetnym rozwiązaniem będą dla nas doniczki torfowe, które mają różnorakie kształty i rozmiary, lecz są miłe środowisku. Należy pamiętać, iż należy je dobrze nawodnić, tak żeby nabrzmiały, ponieważ wtenczas będzie większa szansa na to, że kwiaty, które zostaną w nich wsadzone zakwitną tak jak należy. Później taką doniczkę torfową powinniśmy włożyć albo do znaczniejszej szklanej, albo od razu zakopać w ziemi w ogrodzie - www.

Dekoracje do wnętrz
Napisał: Alba García Aguado
Na podstawie: http://www.flickr.com
Storczyki są delikatne
Gdy podejmujemy decyzję, iż w naszych doniczkach będą stały storczyki, to z pewnością należy zdawać sobie sprawę z tego, iż są to kwiaty niesamowicie delikatne, które potrzebują od nas sporego poświęcenia i dobrej pielęgnacji. I tak na samym początku powinniśmy wyposażyć się w specjalny nawóz do storczyków. Dzięki niemu nasz kwiat będzie nie tylko odpowiednio najedzony, ale też będzie posiadał właściwą obronę przed najróżniejszego typu robakami, które kochają atakować te rośliny.


Postępujmy roztropnie
Jeżeli uwielbiamy zieleń oraz kwiaty, to dokładajmy dużych starań, żeby właściwie troszczyć się o nasze środowisko (fajna strona), do tego niezbędne jest projektowanie ogrodów. Teraz jest wiele rzeczy, które pomogą nam w ekologiczny sposób zajmować się naszymi kwiatami, dzięki czemu nie tylko będziemy mieli szansę nimi cieszyć nasze oko, ale i także będziemy mogli posiadać pewność, że nie marnujemy natury. Doniczki wyprodukowane z torfu mogą nie tylko polepszyć proces przesadzania roślin, ale też ograniczą wytwórnię plastiku, a odpowiednie nawozy, nie będą w żaden sposób niszczyły ani ziemi, ani atmosfery.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-09 14:37:04
Tagi: krzewy, kwiaty, nawozy, rośliny, ekologia