Skąd się bierze tak duża popularność ogrodowych figur, jakie materiały najczęściej się wykorzystuje przy ich produkcji.

Ogród jest często miejscem wypoczynku i relaksu, a jego właścicielowi zależy na tym, aby się w nim czuć odpowiednio dobrze. Z tego też powodu wiele osób przykłada dużą wagę do tego, jak ich ogród wygląda, i robi wszystko, żeby był miejscem naprawdę wygodnym a jednocześnie ładnym.

Krasnal w ogrodzie
Napisał: August Axel
Na podstawie: http://www.flickr.com
W wielu przypadkach przy projekcie są wynajmowane specjalistyczne firmy, jakie w umiejętny sposób wybierają krzewy, drzewa i inne rośliny układając z nich spójną całość. Dodatkowo ważnym elementem wyposażenia również będą różne obiekty, skalniaki i oczka wodne, a można także pomyśleć o najróżniejszych figurach ogrodowych.

Takie figury stanowić mogą niezwykle interesujące uzupełnienie całości, lecz również same stanowić mogą oryginalny element zdobniczy. Zwłaszcza że aktualnie oferta ich jest nieco większa niż tylko barwne krasnale zrobione z tworzywa sztucznego. Firmy produkujące tego typu rzeczy wykorzystują bardzo często naturalne surowce, również pod kątem wzornictwa i stylistyki oferta jest naprawdę ogromna. A ładnie wpasowane w przestrzeń decorative figures staną się doskonałym uzupełnieniem szaty roślinnej, a jednocześnie wzbogacą każdy z ogrodów.

Producenci ogrodowych figur stosują do produkcji bardzo różnorodne materiały. Jeszcze do niedawna panował boom na barwne produkty wykonane z plastików, dzisiaj możliwości jest znacznie więcej. Tworzywa sztuczne w dalszym ciągu są wykorzystywane, między innymi z tego powodu, że są trwałe i bardzo odporne na atmosferyczne warunki. Ale coraz powszechniejsze są również różnego rodzaju żywice, których zaletą jest ciekawy, zbliżony do naturalnego wygląd. Rzecz jasna pośród takich figur nie może braknąć gipsu oraz betonu. Takie elementy wykonuje się w specjalnych formach, przez co mieć one mogą ciekawe kształty, a jednocześnie są niezwykle trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Wysoką jakość prezentują też figury wykonane z różnych metali. Stosuje się przy nich między innymi żeliwo oraz brąz, wprawdzie ich ceny są znacznie wyższe niż produktów zrobionych z innych materiałów, lecz poziom wykonania jest nieporównywalny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-14 13:20:08